טיסות ופעולות

שריפת ענק פרצה בנמל התעופה הבינלאומי המרכזי בבירת קניה, ניירובי. קניה רשות שדות התעופה  אמרה נמל התעופה הבינלאומי ג'ומו קניאטה הייתה סגורה והנוסעים פונו.

מזכיר הממשלה לתחבורת מיכאל אמר האש הייתה "קשה מאוד" וקראה לאנשים להתרחק משדה התעופה או לוח טיסות.

תמונות הראו להבות המשתוללות מאחד המבנים העיקריים.

משרד הפנים צייצ כי פינוי שדה התעופה כולו יצא לדרך, רק עם כוח אדם חיוני שנותר, אבל אמר שהאש כבר הכילה. לא היו דיווחים על נפגעים וסיבת השריפה אינה ברורה.

נמל התעופה הבינלאומי ג'ומו קניאטה היא רכזת אזורית חשובה למזרח אפריקה, עם טיסות למרחקים ארוכים רבות השבחי"ם להתחבר למדינות ברחבי האזור.

"מחסור" מים עשן כהה ניתן היה לראות מתנחשל אל השמיים על פני חלק גדול מניירובי, אמר אחד דיווחים. תמרות עשן שחורות וסמיך מנמל התעופה הבינלאומי ג'ומו קניאטה בניירובי, קניה, מוקדם ביום שלישי שדה התעופה היא רכזת אזורית מפתח שואף להיות נוסעים המומים עמדו מחוץ לשדה התעופה, שקיות ביד, צופים בלהבה.

של דוד , שהוא בשדה התעופה, אומר אמבולנסים רבים הולכים למקום, כמו גם כבאות. לדבריו, קצין משטרה זוטר אמר האש החלה במשרדי ההגירה בשדה התעופה, למרות שזה לא אושר. דוחות מרובים אומרים את הכניסות וחתכים הגירה כבר הרוסים על ידי הלהבה. אנה הסויה של ניירובי מצטטת את הממשלה כאומר כבאיות פועלות נמוכה בצורה מסוכנת במים וכליות נמצאים בשימוש כדי להסיע מים לשדה התעופה.

ג'וליאן – נוסע במטוס אחד המטוסים האחרונים לנחות בשדה התעופה לפני טיסה התחילה תופנה – אמר ענן גדול של עשן שחור שנראה מהמטוס. הוא אמר לי תכנית ניוזדיי של הכי למרות שהמטוס נחת הנוסעים עכשיו תקועים באזור המטען – במרחק בטוח מהשריפה אך אינם מסוגל לעזוב את שדה התעופה וצריך דחוף להזמין גרר לפנות את השטח.

"כל אחד הוא מאוד רגוע, צוות הוא מאוד רגוע, ואנחנו כבר ירדנו מהמטוס עכשיו", הוא אמר, והוסיף כי נוסעים לא היו נתון מידע רב. "יש הרבה פחות עשן, כך שזה כבר נראה הרבה יותר טוב ממה שהוא עשה קודם לכן בבוקר," הוא אמר.

, פקיד בכיר במשרד האוצר התיאום והפנים לאומי, מוקדם יותר אישר "אש רצינית" , והוסיף: "אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי למנוע את משבר.