ארכיון מחבר: shahar

סוללה לרכב מצבר

מצבר אטום VS מצבר רגיל

לאחרונה שומעים הרבה על מצברים לרכב מסוג מצבר אטום מה ההבדל בין מצבר אטום למצבר רגיל? והאם כדאי לרכוש לרכב שלנו מצבר אטום? כל התשובות לפניכם.

ראשית כל יש להקדים ולהזהיר כי לאחר החלפת מצבר אין להשליך את המצבר הישן לפח האשפה יש לנהוג בו על פי הכללים להשלכת פסולת אלקטרונית כפי שמפרסם המשרד להגנת הסביבה

איך עובד מצבר?סוללה לרכב מצבר

בשביל להבין בכלל מה זה מצבר אטום עלינו לדעת איך עובד המצבר למעשה המצבר הוא ספק הכח של הרכב ואחראי על ההנעה עצמה של הרכב וכן אחראי לספק זרם חשמל לכל החלקים הדורשים חשמל ברכב לדוגמה חלונות חשמל מערכת GPS נעילה מרכזית ועוד.

המצבר הוא תא אלקטרו כימי  אשר החשמל המופק ממנו מיוצר על ידי פעולה כימית העברת אלקטרונים בין אלקטרודות ותא אלקטרוליטי אשר מטעין את עצמו על ידי זרם חשמל חיצוני הראשון שהצליח לבנות מצבר היה אלסנדרו וולטה.

המצבר בנוי מקופסא העשויה מפלסטיק קשיח ונמצאים בו לוחות עופרת שביניהם עוברת חומצה דבר היוצר פעולה כימית המפיקה חשמל. ישנם סוגים רבים של מצברים וסוגים שונים של מכשירים הצורכים חשמל המסופק על ידי מצבר בין היתר מצברים מניעים גם קלנועיות אופניים חשמליות קוריקנטים מלגזות ווד ברוב המקרים מכשירי תנועה אלו משתמשים במצבר פריקה עמוקה השונה למעשה ממצבר לרכב.

מה ההבדל בין מצבר אטום למצבר רגיל?

מצבר רגיל דורש תחזוקה שוטפת מידי כמה חודשים התחזוקה אינה דורשת פעולה מאומצת אך חובה לבדוק מידי כמה זמן את מפלס הנוזלים שקיימים במצבר במידה ויש חוסר בנוזלים יש צורך למלא את המצבר במים מזוקקים אין למלא את הצבר בשום נוזל אחר לרבות מים רגילים כמות הנוזלים בתוך המצבר חשובה להמשך עבודה תקין של המצבר חוסר בנוזלים עלול לגרום ללחץ בתוך המצבר ומשם הדרך קצרה לאובדן חיי המצבר ואף במקרים קיצוניים התפוצצות של המצבר או שבירה של חלקים פנימים בו. מצבר לרכב היברידי

מומלץ לקנות רק מצברים איכותיים שיתאימו למכונית שלכם, ולכם עדיף ליצור קשר עם מומחה שיעזור לכם לבצאה את ההתאמה הזאת.

המצבר האטום לעומת זאת אינו מצריך טיפול כלל וכלל המצבר מגיע אטום לגמרי ללא פקקים למילוי נוזלים כמו במצבר רגיל ובמצברים מסוימים ישנה עינית על מנת לבדוק את מפלס הנוזלים בנוסף מצברים אלו מגיעים עם תאי שחרור לחץ שבזמן המצבר מגיע ללחץ מסוים הוא פורק את הלחץ באמצעות התאים הללו.

היתרונות של מצבר אטום שאין צורך בטיפול תקופתי ובנוסף חיי המצבר ארוכים יותר מצצבר רגיל החסרונות של מצבר מסוג זה הוא המחיר היקר יותר ממצבר רגיל.

ההמלצה של כל משווקי מצברים לרכב היא רכישת מצבר אטום לפי שברוב המקרים רוב בעלי הרכבים אינם דואגים לערוך טיפול תקופתי למצבר ואינם בודקים את מפלס הנוזלים וכך מקצרים את חיי המצבר.

אז אם גם אתם מסוג האנשים שאינם זוכרים לערוך בדיקה וטיפול למצבר הרכב שלכם כדאי מאוד להשקיע במצבר אטום שיחזיק לאורך זמן.

לפני רכישת המצבר מכל סוג שהוא כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע משווק מצברים לרכב על מנת להחליט איזה מצבר מתאים וכדאי לרכוש עבור הרכב שלכם.

כאן בשבילכם תמיד – חברת מאור מצברים לרכב

 

 

 

הובלות לסטודנטים במחירים מיוחדים

לא קל להיות סטודנט במדינת ישראל מחיר הלימודים במכללות השונות או באונברסיטאות יקר מנשוא על מנת לגמור לימודים באונברסיטה יש צורך בהרבה כסף הרבה סטונדטים נאלצים לקחת הלוואות ולהיעזר בהורים על מנת לשלם את שכר הלימוד בנוסף ללימודים המפרכים ולשעות המטורפות שהסטודנטים מתמודדים איתם נאלצים עוד הסטודנטים לעבוד בעבודות מזדמנות על מנת להכניס הכנסה נוספת כדי לקיים את עצמם לשלם שכירות דירה ועל מנת לקיים את עצמם במחיה היומיומית.

מעבר דירה לסטודנט

מעבר דירה לסטודנט

שכירות דירה לסטודנט היא הוצאה ענקית עבור הסטודנט שבקושי מתפרנס למחייתו ישנם כל מיני פתרונות שמצאו לעצמם הסטודנטים כגון שכונות המכולות לסטודנטים בלוד שמייצר פתרונות מגורים עבור הסטודנטים אך לא כל הסטודנטים יכולים להרשות לעצמם לגור במרחק רב ממקום לימודם. עקב שכר הדיור הגבוה נאלצים הסטודנטים לעבור דירה כל תקופה קצרה מעבר דירה אפילו עבוד סטודנט אינו קל.לכן כדאי ורצוי עבור הסטודנט לבחור בשירות הובלות סטודנטים.

 מה זה הובלות סטודנטים ?

סטודנטים הם קהל יעד נרחב ומהותי עבור חברות ההובלה השונות היות והסטודנט נאלץ לעבור כמה פעמים דירה בזמן לימודיו הוא נצרך לשירותיהם של חברות ההובלה. הובלות סטודנטים הם הובלות קטנות  בעוד שלמפשחה שלימה שעוברת קיה יש הרבה מה לארוז ומה לקחת ולפעמים אפילו נזקקים לאריזת החפצים באמצעות חברה מיומנת לכך.  כיון שאין לסטודנט הרבה דברים להעביר איתו כאשר הוא עובר דירה הובלות קטנות עבור סטודנטים הינם הפתרון המושלם עבורו. לא מדובר בחברות הובלה גדולות עם משאיות גדולות והרבה עובדים אלא בחברות קטנות עם רכב מסחרי או משאית קטנה שיכול להעביר בקלות את ההובלה עבור הסטודנט הדבר מוזיל משמעותית את המחיר עבור הסטודנט וברוב המקרים כאשר המוביל יודע כי מדובר בסטודנט גם יעשה הנחה בעבורו. אין סטודנט שלא מחפש עבור הובלות זולות לסטודנטים כדי להתאים את המחיר לפי יכולתו. בנוסף להובלות מסוג זה יש את היכולת להתגמש בשעות ההעברה לפי נוחיות הסטודנט. הובלות סטודנטים הם הפתרון הטוב הזול והיעיל ביותר עבור סטודנט שמעוניין לעבור דירה.

כיצד לבחור הובלות סטודנטים?הובלת סטודנטים

דבר ראשון צריך לדעת להעריך כמה פריטים יש לסטונדט להעביר ומה גודלם. לאחר מכן צריך לעשות סקר שוק וקבלת הצעות מחיר מחברות שונות המספקות שירותי הובלות אין צורך לבחור חברה גדולה אלא לחפש דווקא חברות קטנות שמפסקות שירות העברה של כמה פריטים היעילות של הדבר היא גמישות במחיר בזמן ובמהירות ההובלה

לא רק סטודנטים יכולים להיעזר בסוג הובלות קטנות כאלו אלא כל אחד שרוצה להעביר פריטים בודדים או תכולה קטנה של דירה ממקום למקום יכול להנות מסוג זה של חברות ההובלה.

 

קישורים רלוונטים לסטודנטים הלומדים באיזור תל אביב:

 

 

איטום ביריעות ביטומניות

כל מה שרצית לדעת על יריעות ביטומניות

החורף מגיע ואיתו מגיעים הגשמים בארצנו הגשמים חינוים כל כך לחקלאות ולמפלס מי הכנרת. חברת מקורות מספקת כ-80% ממי השתיה בישראל ונתמכת על ידי שימוש במי הכנרת לכן חשובים גשמי הברכה של החורף. אך עם הגשמים מגיעים גם בעיות של דליפות וחדירת מים אל תוך הבתים כתוצאה מאיטום לא תקין.

כאשר מדברים על איטום גגות כולם מכירים את המושג יריעות ביטומניות אך לא כולם יודעים באמת מה זה אומר?

רוב איטום הגגות הנעשה היום בישראל בגגות חדשים ובגגות שכבר קיים עליהם איטום בזפת נעשות על ידי שימוש ביריעות ביטומניות השימוש באיטום בזפת הולך ופוחת במהלך השנים היות והשימוש באיטום בזפת אינו יעיל כמו שימוש ביריעות ביטמוניות. כאשר אוטמים את הגג בזפת יש לתחזק את איטום הגג ולחזור על הפעולה כל כמה זמן ובנסוף יש לסייד את גג הבניין כמעט כל שנה כדי למנוע שחיקה של הזפת מהגג.

עבודה עם יריעות ביטומניות

עבודה עם יריעות ביטומניות

אז מדוע באמת עוברים כולם לאיטום ביריעות ביטומניות?

קודם כל צריך להבין מה הם בכלל יריעות ביטומניות ביטומן הוא מוצר תרמופלסטי מתרחב בחום ומתכווץ בקור והוא נוצר על ידי זיקוק של נפט כשם שהזפת הוא תוצר זיקוק של נפט היריעות הביטומניות עשויות מחומר הביטומן ומיועדות לאיטום גגות העשויים מבטון או גגות שקיים עליהם זפת. הסיבה ששימוש ביריעות ביטומניות  כל כך פופולארי היום הוא כיון שהיריעות הינן חזקות ועמידות בתנאי חום וקור קיצוניים הן אפילו עמידות מפני פגיעה מכנאית כל שהיא. בנוסף השימוש ביריעות ביטומניות מונע את הצורך באחזקה שוטפת או בהלבנה של הגג באמצעות סיד כל כמה זמן.

יריעות ביטומניות אינו מתאים לגגות שנעשה בהם איטום באמצעות חומר אקרילי במידה ורוצים לעשות שימוש ביריעות ביטומניות על גבי גג שכבר מרוח בשכבה אקרילית יש לקלף את כל החומר האקרילי ולאחר מכן להניח את היריעות.

גגות עמוסים שיש בהם הרב דודי שמש או כל דבר אחר יהוו בעיה לאיטום ביריעות ביטומניות היות וקשה להניח את היריעות על משטח עמוס בחפצים וגם בצורה שכזאת האיטום לא יהיה אטום לגמרי על מנת לאטום גגות שכאלו יש צורך לפרק את כל הדודים להניח את הירעות ולאחר מכן להתקין מחדש את כל הדוודים מרבית קבלני האיטום לא יסכימו לעשות עבודה עם יריעות בטומניות על גג עמוס בדברים.

איטום ביריעות ביטומניות

איטום ביריעות ביטומניות

ישנם שני סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות יריעת ה- app העמידה בנתאים קיצוניים של חום ומתאימה לגגות חשופים לשמש בדרך כלל נעשה בה רוב השימוש במדינת ישראל. ויש את יריעת ה- sbs שעמידה בפני תנאים קיצוניים של קור ויכולה אף לעמוד בקו של מינוס עשר מעלות.

היריעות מגיעות בעובי של 4 מ"מ או 5 מ"מ וניתן לעשות בידוד כפול על ידי הנחה כפולה של יריעות אחת על השניה בדרך כלל מומלץ בבתים חדשים לעשות איטום כפול להגיע למקסימום הגנה מפני חדירת מים לטווח ארוך של שנים.

במידה ואם גם אתם הגעתם להחלטה לעשות איטום לגג שלכם באמצעות יריעות ביטומניות חשוב להשכיר את שירותיה חברת איטום מקצועית על מנת השאיטום של גגכם יצא מוצלח יש צורך בידע ובנסיון בתחום לכן לפני שאתם מזמינים קבלן איטום בררו עליו ועל עבודות קודמות שעשה כדי שהחורף בשנים הבאות יהיה יבש.

אוהל

השכרת אוהלים לים

השכרת אוהלים לים

אנשים שאוהבים ללכת לים, בעיקר בחבורות או במשפחות גדולות, יודעים שהדרך הנוחה ומהמועדפת על רבים לשהות שם יום שלם היא במתחם מסודר עם אוהל או סככה מעל הראש. יש היום המון הצעות שונות של אוהלים בכל מיני צורות שמתאימות לאירועים על חוף הים. האירועים יכולים להיות יום כיף של חברים או משפחה, או מסיבה כלשהי, במיוחד עם מוזיקה, או חתונה או בר או בת מצווה, או פשוט יום הולדת שאנשים רוצים לערוך בים כל היום ועד הלילה. למטרות אלה כדאי מאוד להעדיף השכרת אוהלים לים שבאה עם כל הציוד הנלווה והחשוב שבלעדיו זה לא יהיה יום כיף. אתם יכולים למצוא המון הצעות כאלה שמתאימות לכל סגנון, מאוהלי שאנטי וזולה ועד אוהלים מסודרים או רק ציליות וסוככים למיניהם. המחירים נעים מ-300 ש' ליום ועד אלף שקלים ויותר, תלוי בדגם האוהל ובציוד הנלווה אליו שבחרתם.

אוהל

אוהל

אוהלי זולה ושאנטי

אוהלים אלה הם למעשה סככות ענקיות ונוחות שפרושות על פני מתחם כלשהו והן פתוחות למחצה, כך שאפשר לבוא אליהם כמו לאוהל בדואי, לפרוס מחצלות ושטיחים, לזרוק כריות ופופים, או לקנות או להשכיר כיסאות ושולחנות ולהניח אותם בקרבת האוהל. האוהלים האלה נהדרים למטרת התכנסות חברים או אירועים שונים כמו סדנאות בטבע ומסיבות חוף שמחות ומשוחררות. השכרת אוהלים לים למטרות כאלה עדיפה על פני שמשיות בודדות, לדוגמה, משום שהם יוצרים מתחם מוצל ונוח שבו אפשר להתכנס ולשבת בקרירות יותר. חבילות שאנטי כאלה כוללות גם לעתים ספסלים או את הכיסאות והפופים והכריות הגדולות שמעניקות את התחושה הנוחה והאווירה המתאימה. אל תשכחו להוסיף לזה גם ציוד כמו גנרטור, מגברים וציוד מוזיקלי, ציוד לבישול ומטבחון וכל מה שנראה לכם מתאים למסיבות חוף נינוחות כאלה.

אוהלים גדולים לאירועים בים

חלק מהאירועים שנערכים בים יכולים להיעזר בהכשרת אוהלים לים שכוללים גם שירותי קייטרינג. האוהלים מגיעים בגדלים שונים והם כמובן סגורים, או פתוחים בצדדים, ומתאימים לכל עונה שבה תבחרו לערוך את האירוע שלכם. אוהלים כאלה באים עם כיסאות ושולחנות בעסקת חבילה, עם גנרטורים שיספקו לכם חשמל לכל מטרה, עם ציוד הגברה ובידוריות למיניהן לצורך המסיבה. מיקרופונים, רמקולים, בידורית קריוקי. אוהלי החוף יכולים להכיל כמה אנשים שתרצו שיכילו, ואל תשכחו גם גופי חימום ובישול או צידניות מנגלים ותרמוקנים שיכולים לשמש אתכם בחוף.

השכרת אוהל

השכרת אוהל

סופי שבוע בים

בחברות מסוימות תוכלו למצוא מבצעים נהדרים לסופי שבוע על חוף הים, עם השכרת אוהלים לים במחירים של פחות מ-500 ש' לסוף השבוע, כולל מחצלות וכריות. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את האוהל שמתאים לכם, בדרך כלל יריעות מיוחדות שמתאימות להקמה על ידי כולם ללא בעיות טכניות מיחדות, והשלימו זאת בציוד שנחוץ לכם לצורך המסיבה, אכילה ולינה. כל שנותר לכם לעשות הוא רק להביא שתייה ואוכל ולהתארגן למנגל על החוף.

מעוניינים להשכיר אוהלים לצרכים שונים? בקרו בפורטל של אוהלים בכתובת: www.rentalspot.co.il